Distanční vzdělávání

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ PRO PŘEDŠKOLÁKY

Vážení rodiče, od 1.10.2020 Vás ZDE budou naše paní učitelky inspirovat a poskytovat  tipy na společné aktivity dětí a rodičů v domácím prostředí, na tvoření, čtení, didaktické hry, pohybové aktivity, grafomotoriku, matematické představy atd. = tzv. DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ (pro děti v posledním povinném roce předškolního vzdělávání).

Nabídka bude i pro mladší dětí, aby si vybral každý. Budeme se snažit dodržovat témata a průběžně aktualizovat a doplňovat nabídku činností.

Souběžně budete mít i další odkazy na našem facebooku.

Prosíme rodiče o spolupráci, kdy budou dětem zakládat pracovní listy, výkresy, fotografie aj. a posléze je předají ve školce učitelkám (zpětná vazba) – ALESPOŇ 1x ZA MĚSÍC       

ZIMA   (leden, únor)

  • Pokusy – sníh, mráz
  • Zimní oblečení
  • Zima a sněhulák – charakteristika zimního období, počasí, pokusy – tání ledu a sněhu, ptáčci v zimě – krmítko, zimní tvoření, slovesa, přídavná jména, podstatná jména
  • Sporty v zimě – charakteristika zimních sportů, nebezpečí vyplývající ze zimních sportů a pohyb v zimní přírodě, oblečení, zdraví, seznamovat s pojmy příslovečného určení místa (vpředu, vzadu, nahoře, dole…)
  • hry na sněhu, pokusy se sněhem, Co je mráz????, led, Kde se vzal sníh????

UČÍME SE

grafomotorika

písničky + básničky

výtvarná práce

omalovánky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nahoru

MŠ Šikulka © 2018